التهاب بازار ارز ۷۰ درصد ریشه در مسائل داخلی دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز معصومه آقاپورعلیشاهی، با اشاره به گزارش مرکز حراست بانک مرکزی در خصوص ردپای آمریکا در اغتشاش بازار ارز، اظهار داشت: هنوز این گزارش برای مطالعه به دست نمایندگان نرسیده است، اما در باره مشکلات پیش آمده در شبکه ارزی به مسائل داخلی بر می گردد، در حال حاضر درگیر جنگ اقتصادی، رسانه‌ای و تبلیغاتی هستیم.

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: التهاب بازار ارز یک فرآیند است که از سال ۸۶ آغاز شد و امروز به صورت دمل چرکی سرباز کرده است، بعد از شکل گیری فرآیند التهاب ارزی، مسائل داخلی و خارجی، مدیریت نادرست ارزی، بخشنامه های متعدد و انواع و اقسام تصمیم گیری ها لحظه ای به این امر دامن زد.

وی تاکید کرد: می‌توان گفت نقش مسائل داخلی در التهاب بازار ارز ۷۰ درصد است، حتی اگر عنوان کنیم مسائل خارجی است، باید راه کار ارائه کرد.

آقاپورعلیشاهی، با اشاره به سیل انتقادها بیان داشت: در ایران همه منتقد شده اند کاش همه بعد از نقد راه کار ارائه دهند و همراه و همیار باشند نقد بدون ارائه راه کار بی نتیجه است، شعارزدگی و نقادی یا به قولی گرد گویی می کنیم در حالی که باید راه کار باشیم و کار انجام دهیم.

نایب رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بعد از تعطیلی مجلس در اول مهرماه کمیسیون اقتصادی گزارش مرکز حراست از التهاب بازار را بررسی می کند.

انتهای پیام/الف

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *